Jaké výhody mi přinese uveřejnění nabídky na Bytyzdarma.cz?

Mezi hlavní výhody patří zejména úspora provize z prodeje či pronájmu nemovitosti. Ušetřit můžete desítky tisíc korun. Na níže uvedených příkladech se můžete přesvědčit, že z přímého jednání, tj. bez realitního makléře, je výhodné pro obě strany. Při samotném prodeji představuje přímé jednání úsporu v řádech až statisíců korun.

Příklad: Při prodeji nemovitosti přes realitní kancelář činí provize z prodeje cca 4-5%.
viz tabulka 1 dole.

Příklad: Při pronájmu nemovitosti přes realitní kancelář znamená provize výši v podobě jednoho nájmu (podotýkáme, že většina realitních makléřů účtuje provizi ve výši jednoho nájmu oběma stranám, tzn. jak vám, samotnému pronajímateli, tak nájemci).
viz tabulka 2 dole.

Další výhodou je možnost využití nabídky vzorových smluv k pronájmu či prodeji, právního servisu i bezplatného poradenství. Samotný fakt, že jednáte s přímými zájemci a nemusíte tak vyjednávat mnohdy nepřehledné podmínky s realitní kanceláří, vám ponechává prostor k možným změnám vašich požadavků a co je důležité: NIKDO VÁS NENUTÍ PODEPISOVAT EXKLUZIVITU* a vaši nabídku tak můžete inzerovat kdekoli.

* Smluvní vztah mezi realitní kanceláří a klientem nabízejícím nemovitost, který zajišťuje, že tato realitní kancelář se o danou zakázku stará výhradně. Klient by tedy neměl (pod pokutou) svou nemovitost nabízet souběžně v jiné kanceláři ani ji realizovat přímo.